Styropian EPS

Do czego można wykorzystać styropian EPS?

Styropian EPS jest niezwykle popularnym materiałem izolacyjnym ze względu na swoje doskonałe właściwości oraz niską cenę. Warto jednak podkreślić, że jedynie materiał wysokiej jakości będzie w stanie stuprocentowo spełnić swoją rolę, dlatego decydując się na ocieplenie budynku z wykorzystaniem styropianu EPS, nie należy oszczędzać. Tańszy materiał to jedynie pozorne koszty. Styropian EPS, kupiony od cenionego producenta, pozwoli na znaczne obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Do czego jeszcze można wykorzystać ten doskonały materiał izolacyjny?

Zastosowanie styropianu EPS

Styropian EPS ma całą gamę zastosowań. Najważniejszym jest oczywiście wykorzystanie styropianu jako ocieplenie ścian. Nie jest on wystawiany bezpośrednio na zmienne warunki atmosferyczne, a więc z pewnością nie ulegnie zniszczeniu. W tym miejscu bardzo trudno jest o obciążenia czy uderzenia, które mogłoby mieć wpływ na uszkodzenie materiału izolacyjnego. Decydując się na zakup styropianu, trzeba zwrócić uwagę na to, do jakich przestrzeni jest on przeznaczony. Do wyboru są styropiany do ocieplenia i izolowania podłóg na gruncie, ścian czy płaskich dachów. W zależności od przeznaczenia, styropian cechuje się różną wytrzymałością.

Na co zwrócić uwagę podczas kupna styropianu?

Decydując się na zakup materiału izolacyjnego, jakim jest styropian EPS, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na współczynnik wytrzymałości na ściskanie CS10(X) – 10 oznacza 10% odkształcenia, natomiast X minimalną wartość naprężenia ściskającego. Współczynnik na poziomie 60-80 kPA będzie odpowiednim wyborem, jeśli chodzi o dom jednorodzinny. Styropian o odpowiedniej wytrzymałości może być także wykorzystany jako izolacja podłogi w garażu czy miejsc, w których odbywa się ruch samochodów ciężarowych, np. parking czy podjazd. Styropian EPS może być także zastosowany w tzw. podłogach pływających. Ogromną jego zaletą jest fakt, że nie wymaga on zastosowania konkretnego tynku. Nie musimy także przejmować się możliwością zawilgocenia ściany ze względu na ograniczoną paroprzepuszczalność, a to dodatkowy plus.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *