medycyna estetyczna

Co to jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to prężnie rozwijająca się dziedzina nauki, w której lekarze nie mają na celu ratowania życia pacjentów, ani leczenia chorób. Ma ona jednak ogromne znaczenie, bo poprawia często jakość życia. Każdy człowiek ma jakieś kompleksy: a to zmarszczki, a to cellulit czy blizny po wypadkach lub operacjach. Jedni radzą sobie z takimi mankamentami i żyją normalnie, dla innych niedoskonałości są czynnikami, które źle wpływają na ich psychikę i prowadzą do wycofania się z życia społecznego czy silnej depresji.

Popularne zabiegi

Najpopularniejszymi zabiegami medycyny estetycznej są: usuwanie zmarszczek, zmniejszanie widoczności “pomarańczowej skórki”, czyli cellulitu, usuwanie blizn czy lifting wybranych części ciała. Do niedawna wiele osób korzystających z gabinetów medycyny estetycznej nawet się do tego nie przyznawało, dzisiaj jednak poprawianie urody to coś normalnego, a korzystanie z doświadczonego gabinetu to już nie tajemnica poliszynela.

Zabiegi estetyczne mają przede wszystkim poprawić sylwetkę i wygląd skóry. Osoby korzystające z zabiegów likwidacji i spłycania zmarszczek, modelowania figury oraz owalu twarzy i ust, odnawiania skóry, redukowania tkanki tłuszczowej czy usuwania przebarwień chcą lepiej się prezentować. Czasami nie jest to wcale kaprys, a konieczność, zwłaszcza w zawodach, które wymagają nienagannej prezencji. Ale do gabinetu http://felknerestetyczna.pl/ zgłaszają się także osoby, które cierpiały lub cierpią na poważne dolegliwości, które pozostawiły po sobie blizny, włókniaki, brodawki, a także pacjenci, którzy zbyt intensywnie się pocą albo przeżyli wypadek.

W ramach zabiegów w gabinetach estetycznych pielęgnuje się zdrową skórę, ale też diagnozuje i leczy wszelkie choroby skórne, na przykład popularny trądzik, który jest jedną z przyczyn depresji u młodych ludzi. Niewłaściwie leczony może pozostawić ślady na całe życie, na skórze i w psychice. To chyba najlepsze przykłady na to, że do gabinetu medycyny estetycznej warto wybrać się z różnymi problemami i szukać pomocy u osób z ogromnym doświadczeniem.