choinka

Choinka na święta

Mimo, że pogoda nas nie rozpieszcza, śnieg znika w mgnieniu oka to w powietrzu niezaprzeczalnie wyraźnie roztacza się atmosfera świąt, za tym idzie, a raczej stoi coroczny dylemat – choinka!

 

Skąd wzięła się choinka?

Sięgnijmy nieco wstecz i przypomnijmy sobie historię drzewka wigilijnego… Czytamy, że jest to prastary obyczaj, pochodzący z czasów przedchrześcijańskich. Kult choinki, zwanej wówczas wiecznie zielonym drzewkiem zrodził się przed wiekami na terenie Alzacji (obszar dzisiejszej południowo-wschodniej Francji). Do Polski choinka wprowadzona została przez niemieckich protestantów na przełomie XVIII i XIX wieku. Wokół choinki nagromadziły się nie tylko prezenty, ale także różnorakie mity, spory, problemy natury historycznej oraz praktycznej. Od kilkunastu lat trapi nas przede wszystkim jedna sprawa dotycząca choinki, a mianowicie – wybór pomiędzy sztuczną a prawdziwą.

 

Sztuczna czy prawdziwa?

Producenci choinek sztucznych prześcigają się w pomysłach, udoskonaleniach i patentach. Drzewko wigilijne nie musi być już prawdziwe, nie musi też być zielone, a ostatnio dowiadujemy się także, że nie musi już nawet stać na podłodze! Sztuczne choinki nie są ostatnimi czasy jedynie praktycznym wynalazkiem, stają się furtką do kreatywności jednocześnie nie tracąc na praktyczności. Kwestia doboru drzewka staje się coraz większym wyzwaniem, a ilość aspektów, które należy wziąć pod uwagę rośnie. Postaramy się pomóc w tym wyborze.

 

Jakie drzewko wybrać?

Małe mieszkania rozświetli z pewnością choinka z dużą ilością światełek, jednakże nikt z gości nie będzie w stanie zapomnieć stojącej w kąciku białej choinki. Nie zapominajmy też o mieszkających w wiekowych kamienicach z imponująco wysokimi sufitami – dla Was gratką powinien okazać się najnowszy trend jakim są drzewka umieszczane do góry nogami! Jest to także fantastyczna wiadomość dla posiadaczy potomstwa niesamowicie ciekawego kłujących choinek oraz dla właścicieli zwierzaków (równie ciekawych choinek). Jeśli dysponujemy jednak  większym mieszkaniem warto dodatkowo udekorować je w cieszące oko girlandy, które w połączeniu ze sztuczną choinką w rodzaju świerku lub jodły stanowić będą niezapomniane połączenie.

 

No i wreszcie największy atut sztucznych choinek – kwestia sprzątania, a może właśnie… jego braku?

Producenci sztucznych choinek naprawdę nas rozpieszczają, drzewka są wytrzymałe, gęste, a ich wybór może przyprawić o zawrót głowy, doradzamy jednak jej nie tracić, z pewnością ceny choinek i wielość modeli przekonają nas do siebie. Bez względu na to czy planujemy tradycyjne święta w gronie rodzinnym, czy urządzamy spotkanie bliskich i przyjaciół sztuczna choinka będzie naszym sprzymierzeńcem wspaniale się prezentując i nikomu nie przeszkadzając.

Szeroki wybór sztucznych choinek znajdą Państwo w sklepie http://choinki-online.com.pl/