Charakterystyka podestów towarowo-osobowych

Podesty towarowo-osobowe pozwalają na swobodne i bezpieczne prowadzenie prac na małych i średnich budowach do transportu ludzi i materiałów. Przedstawiamy charakterystykę tego typu podestów.

O podestach towarowo-osobowych

Na placach budowy coraz częściej dostrzec można podesty towarowo-osobowe. Spowodowane jest to wpływem zachodniej kultury organizacyjnej, zaostrzającymi się wciąż przepisami BHP, a przede wszystkim potrzebą osiągnięcia komfortu pracy. Tego rodzaju podesty wykorzystuje się do transportu ludzi i materiałów na małych i średnich budowach. Poruszają się po trójkątnych masztach.

Podesty towarowo-osobowe zbudowane są z kilku mechanizmów nożycowych z napędem hydraulicznym. Mechanizmy te umożliwiają regulowanie wysokości platformy z poziomu 0,5 do poziomu 2 m nad posadzką, co pozwala na równoczesną pracę na różnych poziomach.

Na podest towarowo-osobowy wejść można po specjalnych schodkach. Ponadto, wyposażony jest w bramki (znajduje się w nich system zabezpieczający platformę przed niewłaściwą eksploatacją) i barierki ochronne. Podesty towarowo-osobowe przystosowane są do sterowania z dwóch pulpitów: z pulpitu głównego na posadzce oraz pulpitu zabudowanego na platformie.

Podesty towarowo-osobowe: kupować czy wypożyczać?

Podesty towarowo-osobowe posiadają liczne zalety. Do największych atutów tego rodzaju sprzętu można zaliczyć bezpieczny i szybki montaż (bezpośrednio z wnętrza podestu), niski koszt konserwacji oraz ogromną funkcjonalność.

Nie każda firma budowlana posiada wystarczające środki, by móc pozwolić sobie na zakup wszelkich potrzebnych maszyn. W ramach „cięcia kosztów” rezygnują więc z wielu przydatnych sprzętów i urządzeń. W sytuacjach, w których nagle może zaistnieć potrzeba skorzystania z konkretnej maszyny, warto zainteresować się ofertą renomowanej i cenionej wypożyczalni sprzętu budowlanego, takiej jak np. firma RAMIRENT. Dzięki temu rozwiązaniu można zaoszczędzić nie tylko pieniądze firmy, ale przede wszystkim sporo cennego czasu.