La Roche Posay

Cera wrażliwa – zasady pielęgnacji

Zaczerwieniona, łatwo ulegająca podrażnieniom, piekąca i podatna na obrzęki cera to Twoja bolączka? Sprawdź, jak o nią dbać, by poprawić jej stan, a przy tym swój komfort każdego dnia.

Wybierz odpowiednie preparaty

Cera wrażliwa jest wymagająca w pielęgnacji i łatwo jej zaszkodzić, dlatego kluczem do sukcesu jest dostosowany do jej potrzeb wybór kosmetyków. Popularnością cieszą się dermokosmetyki La Roche Posay, np. kojące toniki lub woda micelarna do cery reaktywnej. Dobrym nawykiem jest stosowanie kosmetyków z jednej linii – eksperymenty z różnymi preparatami mogą zakończyć się podrażnieniami. Pamiętaj także o wykonaniu próby uczuleniowej, zanim nałożysz krem na całą twarz. Zanim sięgniesz po wybrany produkt, upewnij się, że nie ma w nim alkoholu i kwasów owocowych. Na etykiecie szukaj składników takich jak masło shea, pantenol, kwas hialuronowy, wyciąg z rumianku i melisy oraz witaminy E. W maskach do twarzy dobrze sprawdzają się rumianek, algi morskie i lukrecja. Największym wrogiem cery wrażliwej są syntetyczne substancje chemiczne. Do odświeżenia twarzy wybierz wodę termalną zamiast chlorowanej lub specjalnego preparatu. Sposób pielęgnacji powinien współgrać także z porami roku – w zimie nie zapominaj o ochronnym kremie do twarzy, a w lecie o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych. Na noc stosuj kremy o działaniu regeneracyjnym, a raz w tygodniu wykonaj peeling enzymatyczny.

Czego unikać w pielęgnacji cery wrażliwej?

Cera wrażliwa jest wyjątkowo podatna na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, dlatego nie lubi być poddawana wahaniom temperatur. Staraj się więc nie wychodzić z domu na mróz bez uprzedniego zabezpieczenia skóry odpowiednim kremem nawilżająco-natłuszczającym. Pamiętaj, że wrażliwa skóra nie toleruje pocierania, ponieważ usuwane są wtedy z niej ochronne lipidy. Nie myj twarzy w zwykłej wodzie z kranu i nie zapominaj o codziennym nawilżeniu skóry (również od środka). Przy wyborze preparatu nie kieruj się jego zapachem, a wręcz przeciwnie – im mniej substancji zapachowych, tym lepiej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *