ogród botaniczny

Ceny biletów i godziny otwarcia Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu

Ogród Botaniczny we Wrocławiu to jedna z ciekawszych miejskich atrakcji. To niezwykłe miejsce od lat przyciąga fascynatów przyrody, rodziny z dziećmi pragnące wypocząć na świeżym powietrzu oraz amatorów fotografii, którzy na tle bujnej roślinności uchwycić potrafią niepowtarzalne kadry. Poznaj godziny otwarcia oraz ceny biletów wstępu!

Zastanawiasz się, kiedy odwiedzić Ogród Botaniczny we Wrocławiu? Prezentujemy godziny otwarcia!

Z bloga Hostelu Trzy Kolory dowiedzieć się można, że tereny Ogrodu Botanicznego są otwarte do zwiedzania w okresie od 1 kwietnia do 31 października. Poza sezonem ogród jest nieczynny z powodu zimowania roślin. We wspomnianym okresie obiekt otwarty jest codziennie – także w niedziele i święta. Opuszczając ogród po godzinie 18:00, zwiedzający mogą wyjść z jego terenu jedynie poprzez bramę usytuowaną przy ulicy Kanonia.

Kasy biletowe obiektu także otwarte są codziennie. Oto godziny ich pracy w poszczególnych okresach funkcjonowania ogrodu:

  • w kwietniu kasy biletowe czynne są w godzinach od 9:00 do 18:00,
  • w okresie od maja do sierpnia kasy biletowe funkcjonują od 9:00 do 19:00,
  • we wrześniu kasy otwarte są od 9:00 do 18:00,
  • w październiku kasy funkcjonują od 9:00 do 17:00.

Sprawdź, jakie są godziny otwarcia sklepu Szkółki Drzew i Krzewów funkcjonującej w obrębie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego
Sklep prowadzony przez Szkółkę Drzew i Krzewów przy Ogrodzie Botanicznym funkcjonuje w godzinach 9:00-17:00 od poniedziałku do piątku oraz w godzinach 9:00-14:00 w soboty.

Wybierasz się do Ogrodu Botanicznego sam bądź z rodziną? Sprawdź atrakcyjny cennik i poznaj koszt biletów wstępu!

Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego nie jest kosztowne – wystarczy spojrzeć na poniższy cennik:

  • bilet normalny (jednorazowego użytku): 15 złotych,
  • bilet ulgowy (jednorazowego użytku): 10 złotych,
  • bilet normalny (karnet na 5 wejść): 60 złotych,
  • bilet ulgowy (karnet na 5 wejść): 40 złotych,
  • bilet rodzinny (obejmuje wejście dla 2 osób dorosłych oraz 2 lub więcej dzieci w wieku szkolnym): 40 złotych.

W kasach Ogrodu Botanicznego możliwe jest także wykupienie specjalnego biletu upominkowego. Jego koszt wynosi 50 złotych i gwarantuje osobie obdarowanej pakiet pięciu wejść na teren obiektu. Osoby zainteresowane stworzeniem pięknych zdjęć może także zainteresować oferta zakupienia specjalnego biletu umożliwiającego przeprowadzenie sesji zdjęciowej bądź nagranie filmu. To świetny pomysł na wykreowanie niezapomnianej pamiątki z okazji ślubu bądź komunii najmłodszych członków rodziny. Koszt tego typu wejściówki wynosi 200 złotych.