druk wizytówek

Cechy dobrej drukarni

Niezależnie od tego czy poszukujemy drukarni stacjonarnej czy też dostępnej w Internecie powinna ona charakteryzować się kilkoma zasadniczymi cechami, które czynią ją firmą na poziomie.

Tak jak każde przedsiębiorstwo działające na rynku tak i drukarnie muszą być solidne, rzetelne, punktualne, odpowiednio się ceniące, posiadające dobry personel, wiedzę oraz najnowocześniejszy sprzęt.

DRUKARNIA SOLIDNA I RZETELNA

Drukarnia solidna i rzetelna to taka, która w momencie popełnienia błędu w druku, źle zrealizowanego zlecenia nie przestanie odbierać telefonów, ale ponownie wykona zadaną jej pracę, tym razem bezbłędnie. Solidna drukarnia to także taka, która jest punktualna, a więc dotrzymuje terminów, a nawet wykonuje zlecenia z małym wyprzedzeniem. Ponadto przyjmie z honorem wszelkie reklamacje i będzie działać dalej tak, by ustrzec się podobnych błędów.

DRUKARNIA A SPRZĘT

W dobie rozwoju technologii oraz komputeryzacji nie da się drukować na niskiej jakości, przestarzałym sprzęcie. Szanująca się drukarnia musi dysponować wyposażeniem przynajmniej na średnim poziomie. Powinna mieć szeroki wachlarz usług drukowania obejmujący nie tylko druk kartek w kolorze lub bez, ale także np. druk wizytówek czy druk ulotek. Oczywiście w najwyższym standardzie, w cenie dostępnej, ale nie za taniej, ani nie za drogiej. Cena zbyt zaniżona może świadczyć bowiem o tym, że materiał który jest używany przez drukarnię jest po prostu niskiej jakości. Dobra, profesjonalna drukarnia nie zawyża też cen. Bo po co? Klient, który spotka się ze zbyt wysoką ceną ma przecież całe mnóstwo innych drukarni do wyboru.

DRUKARNIA A PERSONEL

Personel drukarni powinien przede wszystkim dbać o potrzeby klienta. To on bowiem jest najważniejszy. Tak więc wszelkie zlecenia powinny być realizowane tak jak chce klient. Poza tym ważna jest komunikatywność. Pracownicy drukarni powinni umieć porozumiewać się z klientelą, dawać rabaty starym klientom, stosować promocje i wszelkie zabiegi mające na celu przyciągnąć klienta do oferty firmy. Rzecz jasna w umiarze i nie kosztem zysków firmy. Ponadto personel powinien posiadać jak największą wiedzę na temat tego co robi – znać najnowocześniejsze technologie druku, umieć doradzić co jest najbardziej korzystne dla klienta, po prostu znać swój fach.