Butelka filtrująca

Butelka filtrująca? Dowiedz się, dlaczego warto mieć ją pod ręką!

Świat wciąż się zmienia, trzeba pamiętać, że to my mamy bezpośredni wpływ na to, jaki będzie. Ograniczenie zużycia plastiku, rzeczy wielokrotnego użytku oraz świadomość konsumencka to tylko niektóre z elementów, na które warto zwrócić uwagę. Ale w jaki sposób możesz już dziś przyczynić się do „walki” o przyszłość? Odpowiedź jest prosta, zmień nawyki, a pomoże ci w tym butelka z filtrem.

Butelka filtrująca, czyli odpowiednie nawadnianie, odpowiednie dbanie

Czy możesz zadbać jednocześnie o siebie i o środowisko? Oczywiście, już dziś odkryj możliwości, jakie daje ci butelka na wodę z filtrem węglowym. Wiesz pewnie, że dziennie powinieneś wypijać od 2 do 2,5 litrów wody, co przyczynia się do „produkcji” prawie 2 plastikowych butelek.

Mógłbyś pić wodę z kranu, ale masz jakieś obawy i nie odpowiada ci jej smak? Butelka wielokrotnego użytku zadba o wszystko. Nie tylko ograniczysz plastik, ale i pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu oraz smaku (chloru) wody z kranu.

Rozwiązanie w zasięgu ręki

Dzięki temu rozwiązaniu (butelka z filtrem) każdego dnia nie tylko zadbasz o swój komfort, odpowiednio się nawodnisz, zaoszczędzisz pieniądze, ale również bezpośrednio przyczynisz się do dbania o otaczające nas środowisko. Pamiętaj, każda zmiana zaczyna się od małych kroków. Podejmiesz „wyzwanie”? Do dzieła!

Na rynku znajdziesz mnóstwo modeli oraz wielkości butelek. Odkryj swój bidon na wodę, ciekawy wybór znajdziesz na stronie https://sklep.dafi.pl/produkty/butelka-filtrujaca.html. Już dziś zadbaj o przyszłość i daj dobry przykład innym!

woda

Plastik niszczy środowisko

Jeśli jeszcze zadajesz sobie pytanie czy warto zrezygnować z wody kupowanej w plastikowych butelkach zerknij ta tych kilka niepokojących faktów o plastiku.

  • Kraje UE zużywają 20 razy więcej plastiku na obywatela niż kraje rozwijające się
  • W sumie światowa produkcja plastiku wzrosła z 1,5 mln ton w 1950r. do ok 322 mln ton w roku 2015
  • Większość plastiku jaki jest produkowany, nie nadaje się do recyklingu – mimo, że często trafia do pojemników z recyklingiem nie jest mu poddawany
  • W UE tylko ok 30% plastiku jest poddawany recyklingowi
  • W USA jest to zaledwie 8,7%
  • Przewiduje się, że przy utrzymaniu takiej tendencji produkcji plastiku jak obecnie, do roku 2050 masa plastiku znajdująca się w oceanach i morzach przekroczy biomasę ryb
  • Dzieje się tak dlatego, że co roku do mórz trafia między 4,8mln a 12,7mln ton plastiku
  • Plastik, który nie może być poddany recyklingowi jest wywożony do rozwijających się krajów – często azjatyckich
  • 90% plastiku znajdywanego w morskich wodach pochodzi z dziesięciu rzek. Osiem z nich to rzeki azjatyckie

Tutaj znajdziesz więcej ciekawych faktów na temat rosnącego problemu plastiku: https://www.europarl.europa.eu/news/pl/headlines/society/20181212STO21610/odpady-z-tworzyw-sztucznych-i-recykling-w-ue-fakty-i-liczby

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *