Biuro przyjazne pracownikom

Biuro przyjazne pracownikom

Wydajność pracowników uzależniona jest od wielu czynników. Dobre samopoczucie to jeden z najważniejszych z nich. Aby pracownicy czuli się dobrze w swoim miejscu pracy musi być ono odpowiednio zaaranżowane. Zobacz, o czym warto pamiętać urządzając biuro dla siebie i osób z Tobą współpracujących.

Kolory

Już dawno udowodniono, że kolory mają wpływ na samopoczucie i wydajność pracy każdego człowieka. Dlatego przed remontem wnętrza warto dowiedzieć się jakiego koloru ściany będą najlepsze. Trzeba pamiętać, że czerwone ściany, choć ładne będą wpływały drażniąco, a niebieskie odcienie mogą powodować odczucie chłodu i rezygnacji. Wśród najlepszych barw są delikatne pastele o ciepłych odcieniach. Sprzęty dodatkowe i dekoracyjne mogą być w nieco bardziej zdecydowanych kolorach, co ożywi przestrzeń biurową i zadziała mobilizująco.

Oświetlenie

W przypadku pomieszczeń, gdzie pracują ludzie ważne jest odpowiednie oświetlenie. Bardzo dobrze jeśli w pomieszczeniu biurowym jest dostęp do dziennego światła, ponieważ działa ono stymulująco na osoby pracujące. Ponadto ważne jest również odpowiednie oświetlenie miejsca pracy. Każdy pracownik powinien mieć dostęp do oświetlenia ogólnego oraz punktowego w postaci lampki, która doświetli miejsce pracy.

Meble

W każdym biurze bardzo istotne jest umeblowanie. Poszczególne meble muszą być nie tylko ładne, ale przede wszystkim wygodne i praktyczne. Doskonałym przykładem jest krzesło lub fotel, które jeśli jest niedopasowane może przyprawić pracownika o ból kręgosłupa. Nieodpowiednie umeblowanie często utrudnia pracę a co za tym idzie znacząco zmniejsza wydajność pracownika. Należy o tym pamiętać kupując kolejne szafki, biurka czy krzesła.

Dekoracyjne dodatki

Powyżej wymienione zostały najważniejsze elementy biura, które mają wpływ na komfort i wydajność pracowników. Warto jednak pamiętać, że każdy dodatkowy przedmiot mający wpływ na bardziej przytulny i osobisty wygląd biura poprawia samopoczucie osoby pracującej w danym pomieszczeniu. Warto zatem pomyśleć o zainstalowaniu np. drewnianych paneli ściennych, które zmienią nieco wygląd biura. Można również umieścić na ścianach obrazy lub plakaty. Kolejną opcją jest wyposażenie okien w firny, oraz rolety, które w razie konieczności ograniczą mocne nasilenie promieni słonecznych.

Biuro to miejsce, gdzie pracownicy spędzają każdego dnia wiele godzin. Podczas swojej pracy muszą czuć się komfortowe. Dzięki temu będą chętniej przychodzili do pracy a ich działania staną się bardziej efektywne. Nakłady poniesione na poprawę wyglądu i użyteczności biura z pewnością szybko się zwrócą.