Bezpieczeństwo i komfort nawierzchni sportowych

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób, zwłaszcza młodych, kieruje swoje kroki ku aktywności oraz profesjonalnym treningom sportowym. Aby jednak umożliwić im zdrowe, bezpieczne dla stawów oraz efektywne treningi oraz ułatwić zdobywanie coraz lepszych rezultatów, niezbędne jest przeprowadzanie ćwiczeń na profesjonalnych nawierzchniach sportowych.

W przypadku zarówno boisk specjalistycznych i wielofunkcyjnych, jak i placów zabaw niezbędne jest dbanie o bezpieczeństwo dzieci i dorosłych. Jedynie sztuczne nawierzchnie gwarantują odpowiednie warunki do bezpiecznego uprawiania aktywności – czy to amatorskiej, profesjonalnej czy podczas zabawy.

Wygodne i szybie rozwiązanie

Nawierzchnie sportowe mają jedną, podstawową zaletę: często można je uzyskać w krótkim czasie, osiągając bardzo dobre efekty i długofalowo oszczędzając na kosztach utrzymania. Sportowe nawierzchnie z trawy syntetycznej SolidStet to doskonała amortyzacja dla stawów połączona z wytrzymałością samej nawierzchni, co zmniejsza koszty jej pielęgnacji oraz regeneracji. To także świetne rozwiązanie w przypadku, gdy boisko musi powstać w krótkim czasie, a środki finansowe nie pozwalają na zastosowanie bardziej wymagających i często kosztowniejszych nawierzchni z trawy naturalnej. Te wszystkie cechy sprawiają, że nawierzchnie sportowe z trawy syntetycznej cieszą się coraz większą popularnością, zarówno przy szkołach, jak również w ośrodkach treningowych i na stadionach otwartych, zwłaszcza w polskim klimacie, który wystawia nawierzchnię boiska na wiele różnych czynników atmosferycznych.

Bezpieczeństwo i amortyzacja

Niezwykle istotną cechą sztucznych nawierzchni sportowych jest ich nakierowanie  na zagwarantowanie bezpieczeństwa aktywności. Dotyczy to tak wspomnianych boisk, jak i nawierzchni na place zabaw – bezpieczne rozwiązania w tym zakresie gwarantują, że dziecko, które przypadkowo upadnie czy spadnie z zabawki, będzie narażone na o wiele mniejsze ryzyko odniesienia poważniejszych urazów. W ten sposób zabawa nie wiąże się z niebezpieczeństwem wypadku, zwłaszcza w przypadku, gdy bezpieczne nawierzchnie na place zabaw SolidStet są kładzione przez profesjonalną firmę. Należy tutaj wspomnieć o jeszcze jednej kwestii – nawierzchnie sztuczne, z uwagi na swoją specyfikę, doskonale amortyzują wstrząsy również podczas zabawy czy treningu. To powoduje, że również w przypadku, gdy są stosowane na boiskach, kortach czy bieżniach, zmniejszają ryzyko powstania urazu stawów, jednocześnie podnosząc efektywność treningu i polepszając wyniki czasowe.