Jak banki nagradzają swoich klientów za otwieranie kont?

Konta otwierane i prowadzone za darmo nie są już niczym wyjątkowym. Taką ofertę ma praktycznie każdy bank, który działa na terenie Polski. Aby zachęcić klientów do wybrania konkretnej propozycji, instytucje bankowe oferują znacznie więcej. Sprawdź, na jakie bonusy możesz liczyć otwierając konto bankowe.

Banki płacą za otwarcie konta

20, 50, 100, a nawet 500 złotych. Tyle możesz zyskać, otwierając konto osobiste w danym banku. Taką premię oferują niektóre instytucje, jeśli tylko spełnisz określone warunki. Bonus pieniężny otrzyma ten klient, który poleci konto znajomym bądź dokona płatności kartą na daną kwotę. Zdarza się również, że banki nagradzają tych klientów, na których rachunkach zaksięgowana będzie odpowiednia suma wpływów każdego miesiąca.

Wybierając właściwe konto w banku, powinniśmy dokładnie przeczytać regulamin specjalnej promocji oraz umowę podpisywaną z bankiem. Może okazać się, że bank odbierze sobie wręczone klientowi środki w postaci wysokich prowizji i dodatkowych opłat za realizację konkretnych operacji. Takie bonusy nie powinny być czynnikiem decydującym o wyborze konta, ale nie da się ukryć, że mogą dać również sporo korzyści.

Inne bonusy

Karty upominkowe, rabaty na stacjach benzynowych albo w innych punktach handlowych i usługowych to kolejne bonusy, na jakie może liczyć właściciel nowo otwartego konta w banku. Banki oferują również darmowe ubezpieczenia, bezpłatną usługę pogotowia domowego czy inne produkty banku na jeszcze lepszych warunkach.

Okazuje się, że konto osobiste może stać się jedynie celem do osiągnięcia zupełnie innych korzyści. Warto pamiętać, że zakładanie kont najczęściej nic nie kosztuje. Nie płaci się też za ich prowadzenie albo są to kwoty minimalne.

Na co Polacy zwracają uwagę przy wyborze kont bankowych?

Co ciekawe, wcale nie dodatkowe korzyści są najważniejszym kryterium przy podejmowaniu decyzji o wyborze konta w banku. Dla Polaków liczy się minimalizacja kosztów i najchętniej otwierają konta bezpłatne. Bardzo często nie korzystają nawet z dodatków, jakie otrzymali od banku.

Liczy się możliwość zarządzania swoimi finansami przez internet, darmowe przelewy, bezpłatne wypłacanie gotówki z bankomatów. Co więcej, Polacy zdają sobie sprawę z chwytów reklamowych, jakimi próbują zwabiać banki. Właśnie dlatego nierzadko wybierają prosty produkt, który spełnia ich potrzeby aniżeli ten okraszony szeregiem z pozoru korzystnych dodatków.

Jak wybierać konto w banku?

Pieniądze za otwarcie konta bankowego są bez wątpienia mocnym wabikiem. Nie da się ukryć, że z takiej propozycji nierzadko korzystają Polacy. Nie ma w tym nic dziwnego, przecież dodatkowe środki są dla nas czystym zyskiem. Aby tak jednak było, należy dokładnie zanalizować propozycję banku. Może okazać się, że za premię otrzymaną na początku i tak zapłacimy.

W pierwszej kolejności należy brać pod uwagę nasze pierwotne potrzeby, jakie wiążą się z otwieraniem konta w banku. Jeśli przy okazji bank ma dla nas jakiś bonus, to możemy się tylko z tego cieszyć. Nigdy jednak dodatki nie powinny być kwestią priorytetową.