auta poleasingowe

Auta poleasingowe – wartość w rozsądnej cenie

Leasing samochodu to rozwiązanie, które z każdym rokiem zyskuje coraz więcej zwolenników. Możliwość ratalnego korzystania z nowego pojazdu stanowi to dla wielu osób strzał w dziesiątkę. Otrzymują oni bowiem samochód, który w najbliższym czasie nie będzie wymagał napraw, a który prezentować się będzie bardzo okazale.

Auta poleasingowe – wartość w rozsądnej cenie

Leasing samochodu to rozwiązanie, które z każdym rokiem zyskuje coraz więcej zwolenników. Możliwość ratalnego korzystania z nowego pojazdu stanowi to dla wielu osób strzał w dziesiątkę. Otrzymują oni bowiem samochód, który w najbliższym czasie nie będzie wymagał napraw, a który prezentować się będzie bardzo okazale. Nie wszyscy leasingobiorcy decydują się na wykupienie samochodu po okresie eksploatacji z różnych względów. Jedni nie posiadają możliwości wykupienia, a drudzy chcą wybrać inny model pojazdu.

Nowe możliwości na rynku – auta poleasingowe

Obiegowa opinia głosi, że auta poleasingowe są nadmiernie wyeksploatowane i zazwyczaj mało atrakcyjne. Spowodowane jest to skojarzeniami z pędzącymi przez autostrady przedstawicielami handlowymi, których głównym celem jest dotarcie do klienta. Nie jest to jednak jedyna grupa, która korzysta z dobrodziejstw leasingu w firmach. Samochodami takimi jeżdżą również menedżerowie i członkowie zarządu. Wybierają oni zazwyczaj modele i marki luksusowe, w celu uzyskania wartości reprezentacyjnej. Po dwóch czy trzech latach samochody te zostają przeznaczone na sprzedaż i otrzymują status „auta poleasingowego”. Są to zazwyczaj modele klasy średniej, które posiadają bogate wyposażenie.

To z kolei tworzy bardzo dobrą okazję dla fanów motoryzacji. 3-letni samochód, w bogatym wyposażeniu, nienadmiernie wyeksploatowany i w rozsądnej cenie. To powód, dla którego rynek aut poleasingowych tak dynamicznie rośnie. Wiele osób może znaleźć tam prawdziwe perełki i cieszyć się z użytkowania przez wiele lat.

Auta poleasingowe – dlaczego warto?

Przede wszystkim niemal wszystkie samochody zabierane w leasing serwisowane są w ASO i na bieżąco kontrolowane. Stan techniczny auta poleasingowego jest dokładnie opisany w książce serwisowej. Przebieg jest udokumentowany. Tym samym możliwość zakupu niepewnego, niesprawdzonego samochodu obniżana jest niemal do zera. Rosną z kolei szansę na nabycie solidnego pojazdu, z możliwością wieloletniego użytkowania.