Auta poleasingowe

Auta poleasingowe – czy to dobre rozwiązanie?

Auta poleasingowe to rozwiązania, które są coraz chętniej wybierane przez użytkowników samochodów. Wybierają je zarówno firmy, jak i osoby fizyczne, gdyż zazwyczaj oferta dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych.

Auta poleasingowe to rozwiązania, które są coraz chętniej wybierane przez użytkowników samochodów. Wybierają je zarówno firmy, jak i osoby fizyczne, gdyż zazwyczaj oferta dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych. Spowodowane jest to min. znacznym wzrostem segmentu poleasingowego, który rozrasta się dynamicznie na skutek coraz większej ilości umów leasingowych. Po okresie użytkowania część użytkowników nie chce lub nie może wykupić pojazdu, co sprawia, że trafia on na aukcje poleasingowe. Część z nich ląduje także w wyspecjalizowanych sieciach komisów, które pośredniczą w sprzedaży.

Korzystna oferta

Cechą charakterystyczną samochodów poleasingowych jest pełna dostępność dokumentacji, zawierająca wykaz ewentualnych napraw blacharskich, oraz książeczkę serwisową, zawierającą informacje z okresu eksploatacji. Co więcej, w przypadku aut poleasingowych możemy uzyskać opinię rzeczoznawcy, która zawiera szczegółowe informacje o stanie wizualnym i technicznym pojazdu, co znacznie ułatwia proces wyboru samochodu.

Do niedawna auta poleasingowe kojarzone były, jako słabo wyposażone hatchbacki lub kombi z kratką – te czasy minęły jednak bezpowrotnie i dzisiaj cały rynek pojazdów poleasingowych jest znacznie większy. W firmowych flotach jeżdżą samochody różnych klas, począwszy od miejskich kompaktów, aż po sedany najwyższej klasy i SUV-y. Wzrost na rynku zaowocował dużą dostępnością poszczególnych modeli – zarówno tych posiadających silniki benzynowe, jak i zasilane LPG.

Auta poleasingowe są przez cały okres trwania leasingu skrupulatnie sprawdzane i naprawiane. Kontrolowane są min. pod kątem pokonywanych tras i zużycia paliwa, a ich użytkownicy ponoszą częściowe koszty napraw blacharskich. Bardzo często pracownicy firm, w których korzystali z leasingu decydują się na wykupienie samochodu, aby po 1-2 latach sprzedać go na rynku wtórnym.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *