blacha trapezowa

Alucynkowa, ocynkowana i poliestrowa – najlepsze powłoki blachodachówki

Blachodachówka bez powłoki ochronnej niszczeje, rdzewieje i bardzo szybko się zużywa. W naszym kraju, w którym co 3 miesiące zmienia się pogoda, porządne zadaszenie to konieczność, by dom był bezpieczny. Śnieg, ulewy i upały to niekorzystne czynniki atmosferyczne nie tylko dla naszego samopoczucia, ale i dla żywotności materiałów znajdujących się na zewnątrz budynku. Jaka więc powinna być blachodachówka, która w takich warunkach klimatycznych przetrwa lata? O tym przeczytasz w tym artykule.

Niezniszczalna blachodachówka, czyli jaka?

Niezniszczalna blachodachówka jeszcze nie została wyprodukowana. Jednak dzięki innowacyjnym projektom i materiałom wykorzystywanym do wytworzenia obecnie popularnych pokryć, niedaleka droga do wymyślenia takiego, które przetrwa wszystko. Zanim jednak zaczniesz szukać niezniszczalnego dachu, sprawdź jakie powłoki zadaszenia warto wybrać, by nie martwić się o jego konserwację oraz renowację.

Najlepsza blachodachówka to ta, która jest powleczona specjalistycznymi filmami izolującymi. Muszą one osłaniać blachę przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Jeśli ich zabraknie, dach zacznie rdzewieć, pękać i tracić kolor. Tego na pewno nie chcemy. Dlatego poniżej przeczytasz o tym, które powłoki będą najlepsze do osłonienia zadaszenia przed takimi niekorzystnymi działaniami. Porównanie wszystkich popularnych powłok blach na dach, pomoże Ci wybrać najlepsze pokrycie, które przetrwa kilkanaście lat.

Alucynkowe, ocynkowane i poliestrowe – 3 twarze powłok

Na pierwszy ogień pójdzie powłoka alucynkowa. Jedna z najpopularniejszych. Czym się charakteryzuje? Producent zapewnia, że sześć razy lepiej osłania dach przed wilgocią, która doprowadza do korozji. Poza tym jest bardzo plastyczna i elastyczna, dzięki czemu dostosowuje się do blachy, a to sprawia, że zadaszenie nie pęka ani nie rysuje się. Alucynk jest również odporny na wysokie temperatury. Jeśli dach się nagrzeje, blacha nie dozna skutków ubocznych.

Ocynkowana blacha trapezowa to następstwo dla droższej blachodachówki. Taka powłoka również zapewnia izolację przed wszelkimi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dach z takiego materiału jest lekki, ale mimo wszystko zabezpieczony przed rdzewieniem i innymi uszkodzeniami.

Poliestrowe powłoki to nowoczesne rozwiązania, które izolują, ale nie tak doskonale jak powyższe. Blachodachówka z takim filmem ochronnym będzie więc tańsza, ale zabezpieczenie może się szybko zetrzeć. Z tego powodu lepiej postawić na ekonomiczną blachę trapezową. Będzie o wiele tańsza, nawet w wersji z powłoką ocynkowaną.