Agregat tynkarski

Agregaty tynkarskie – zalety. Dlaczego warto zdecydować się na zakup jeśli zajmujesz się profesjonalnie tynkowaniem?

W Polsce już od wielu lat trwa „boom” na rynku mieszkaniowym. Rynek ten jest zróżnicowany i obejmuje między innymi budowę nowych domów, budynków wielomieszkaniowych oraz sprzedaż wszelkiego rodzaju nieruchomości z rynku wtórnego.

„Boom” na rynku mieszkaniowym, oprócz dynamicznego rozwoju branży budowlanej i pośrednictwa nieruchomości, spowodował również znaczny ruch w sektorze remontów i wykończeni wnętrz. Niemal 90% sprzedawanych nieruchomości wymaga generalnego remontu lub wykończenia.

Agregat tynkarski – podstawowe narzędzie rozwijającej się firmy

Wykończenia mieszkań przeważnie wymagają przeprowadzenia prac od podstaw. Jednym z podstawowych etapów jest wyrównanie ścian za pomocą tynkowania. Standardowo tynkowanie wykonywane jest ręcznie, ale metoda ta niestety jest bardzo pracochłonna. Dla naszej firmy najkorzystniejsze jest zaimplementowanie w użyciu agregatów tynkarskich. Zresztą wiele firm stosuje już z powodzeniem agregaty tynkarskie Kraków, Warszawa, Wrocław lub Poznań, czyli miasta gdzie występuje największy ruch w nieruchomościach, jest przysłowiowym poligonem doświadczalnym dla firm remontowo-wykończeniowych. Doświadczenia firm z tych miast pozwalają wysnuć konkretne wnioski, dotyczące zalet inwestycji w agregaty. Obecnie w tych miejscowościach firma, która chce mieć wiele zleceń, nie jest w stanie funkcjonować bez możliwości maszynowego nakładania tynku.

Agregaty tynkarskie – trafiona inwestycja

Agregat tynkarski jest to oczywiście inwestycja, więc zanim zacznie przynosić korzyści, najpierw należy wyłożyć wkład własny. Typowy producent agregatów tynkarskich oferuje różnej jakości i wydajności sprzęt. Musimy w pierwszej kolejności dobrać odpowiedni model do potrzeb naszej działalności. Inwestycja zacznie się zwracać jednak szybko w kilku obszarach. Przede wszystkim nasz pracownik, któremu płacimy zazwyczaj za godzinę, wykona zdecydowanie większą pracę. Za te same koszty pracownicze pokryjemy tynkiem kilkukrotnie większą powierzchnię. Termin wykonania prac ulegnie również skróceniu, co na pewno zachęci potencjalnych klientów. Dodatkowo będziemy w stanie podjąć się większej ilości zleceń w tym samym czasie, gdyż nasza firma stanie się bardziej wydajna.