5 powodów, dla których warto wybrać się do escape roomu

Escape room to gra, która zyskuje coraz większą popularność i coraz więcej zwolenników. W Polsce pojawiła się stosunkowo niedawno, ale szybko rozpowszechniła się w całym kraju. Każde większe miasto oferuje przynajmniej jeden escape room, do którego warto się wybrać. Dlaczego? Oto 5 powodów!

Najprostsza definicja escape room mówi o tym, że jest to pokój zagadek, do którego wchodzi określona grupa graczy. Ich zadaniem jest rozwiązanie logicznie powiązanych ze sobą zagadek, odgadnięcie hasła lub znalezienie klucza i wydostanie się z pokoju. A wszystko to odbywa się w określonym czasie. Jeśli w czasie gry, jej uczestniczy nie będę mieli pomysłu do dalsze kroki, mogą w każdej chwili poprosić organizatorów o podpowiedź. W całej zabawie najważniejsza jest współpraca i umiejętność radzenia sobie ze stresem.  Dlaczego warto wybrać się do escape roomu?

1. Ciekawa forma spędzania czasu wolnego

Gra escape room to z pewnością inna i kreatywna forma spędzania czasu wolnego. Wspólny wieczór ze znajomymi nie zawsze musi kończyć się wyjściem na przysłowiowe „piwo” czy wyjściem do kina. Zawsze można spróbować czegoś innego, co nie tylko zapewni nam dawkę zupełnie nowych przeżyć, ale również zacieśni więzi w naszej paczce – w końcu wspólne i ciekawe przeżycia zbliżają!

2. Możliwość sprawdzenia się w niecodziennych sytuacjach

Wejście do escape roomu wiąże się z możliwością sprawdzenia się w niecodziennych sytuacjach. Wszystko zależy od rodzaju pokoju, jaki wybierzemy. Jednak nie zawsze mamy możliwość działania pod presją czasu, kiedy nasz umysł dodatkowo musi poszukiwać logicznych powiązań pomiędzy zagadkami i łamigłówkami. To nietypowa sytuacja, w której warto się sprawdzić.

3. Współpraca w grupie

Współpraca w grupie to bardzo ważna umiejętność, której każdy z nas powinien się nauczyć. Z jednej strony przydaje się w szkole czy na studiach, kiedy to na ćwiczeniach musimy współpracować z innymi studentami. Z drugiej, to niezwykle istotne z punktu widzenia pracy. Bez względu na to jaki zawód wybierzemy i czym będziemy zajmować się w naszym życiu zawodowym – umiejętność porozumiewania się z innymi współpracownikami i praca w grupie jest bardzo ważna. Escape room daje możliwość sprawdzenia się w tym zakresie i podjęcia współpracy z innymi towarzyszami pokoju zagadek.

4. Bogaty repertuar przeżyć

Warto dostarczać sobie różnych przeżyć. Taką możliwość daje wybór odpowiedniego pokoju zagadek. Oferowane escape roomy mogą mieć różny wystrój – do wyboru mamy przerażające pokoje zbrodni, opuszczone sale szpitala psychiatrycznego, pokoje zaaranżowane znanymi filmami lub serialami czy aranżacje przygodowe lub iluzjonistyczne. Możliwości jest wiele. Wszystko zależy od tego, na jakich przeżyciach nam zależy najbardziej. – Warto dodać, że podczas wykonywanych zadań, uczestnicy działają pod presją czasu, która dostarcza dodatkowe, mieszanie uczucia – przez dreszczyk emocji, po zaskoczenie czy niesamowitą radość związaną np. z rozwiązaniem wszystkich zagadek – mówi Fryderyk Gajewski, pomysłodawca Captivity – escape roomu w Warszawie.

5. Wejdziesz raz – będziesz chciał wrócić

Ostrzegamy, że taka zabawa może uzależnić! Pokojów zagadek jest tyle, ile escape roomów w całej Polsce. Dlatego nikłe szansa, że dwa razy trafisz na takie same zagadki. Oznacza to, że na jednym wejściu może się nie skończyć. Jeśli spodoba ci się gra, rozbudzi twoją kreatywność, ciekawość i chęć pracy w grupie możesz odwiedzać kolejne pokoje zagadek bez obaw, że trafisz na takie same łamigłówki. To powód, dla którego warto sprawdzić i przekonać się czy taka forma spędzania czasu wolnego jest dla ciebie.