10 korzyści płynących z wynajmu sal biznesowych w hotelu

Hotele oferujące wynajem sal konferencyjnych (jak np. Grand Royal Hotel w Poznaniu) mają przewagę nad samodzielnymi salami biznesowymi

Hotele oferujące wynajem sal konferencyjnych (jak np. Grand Royal Hotel w Poznaniu) mają przewagę nad samodzielnymi salami biznesowymi czy lokalizacjami, w których nie można wynająć pokoi noclegowych. Oto 10 korzyści, jakie płyną z organizacji konferencji, spotkań i innych ważnych wydarzeń w salach biznesowych w hotelu.

1) Pomocna dłoń eksperta

Menadżerowie sal konferencyjnych z wieloletnim doświadczeniem w organizacji spotkań biznesowych różnego rodzaju i rangi, znają tę branżę od podszewki. Znają wszelkie triki, które ułatwiają proces organizacji konferencji, jak i pułapki, w które możesz wpaść, jeżeli jesteś w tej kwestii amatorem.

2) Przyjazny i profesjonalny personel

Jeżeli organizujesz konferencję w osobnym obiekcie konferencyjnym, musisz sam znaleźć i zatrudnić personel. W przypadku, gdy Twoje spotkanie odbywa się w hotelu, masz do dyspozycji wykwalifikowany personel hotelowy, który niejedną udaną konferencję ma już za sobą i wie, jak sprawić, aby Twój event zakończył się sukcesem.

3) Centrum biznesowe na miejscu

Hotele z reguły mają na wyposażeniu dostęp do Internetu, skaner, drukarkę, podstawowe sprzęty i wyposażenie biurowe. Wszystko do Twojej dyspozycji.

4) Dostęp do konferencyjnych niezbędników

Hotele zapewniają stoły, krzesła siedzące, podium, projektory, sprzęty audiowizualne – wszystko, czego będziesz potrzebował do zorganizowania konferencji. Kreatywność hotelarzy nie zna granic – zawsze znajdą sposób, aby wyjść naprzeciw Twoim potrzebom, nawet tym najbardziej ekscentrycznym.

5) Wygodne pomieszczenia dodatkowe i pokoje

Uczestnicy i mówcy będą mieli gdzie odpocząć podczas przerw, jak i gdzie przenocować, jeżeli planujesz kilkudniowe wydarzenie. Hotele zwykle oferują zniżki w przypadku rezerwacji grupowych – nie zapomnij spytać o specjalne oferty i negocjować cen.

6) Dodatkowe udogodnienia dla gości

Pobyt w hotelu to nie tylko nocleg, ale też dostęp do hotelowej siłowni, możliwość skorzystania z pralni itd.

7) Dostęp do centrum miasta

Organizując konferencję wybierz hotel, który będzie miał dogodny dojazd do centrum miasta; ułatwisz swoim gościom dostęp do restauracji czy sklepów i umożliwisz im miłe spędzenie czasu wolnego.

8) Posiłki na miejscu

Dużym plusem organizacji konferencji w hotelu jest wygoda w zamawianiu posiłków; zapewnij gościom wyżywienie i stały dostęp do gorących i zimnych napojów podczas konferencji. Wieczorem, po zakończeniu wszystkich bloków tematycznych, uczestnicy pozwolą sobie na chwilę relaksu podczas pobytu w hotelowym barze.

9) Wsparcie

Gdy wynajmujesz samodzielną salę konferencyjną, jesteś zdany na siebie w kwestii organizacji i logistyki. Współpraca z hotelem daje Ci gwarancję wsparcia od momentu rozpoczęcia planowania, poprzez trwanie spotkania aż po dzień, gdy goście rozjadą się do domów.

10) Dużo miejsca i różne opcje

Hotele oferują szeroki wachlarz usług, pokoje konferencyjne o różnych rozmiarach i możliwość rozstawienia miejsc siedzących w różnych konfiguracjach.

Artykuł został przygotowany przez firmę Grand Royal Hotel